0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Amasya Turu

0
Fiyat
Kişi başı359₺
Fiyat
Kişi başı359₺
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Full Name*
Email Address*
Talebiniz*
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

1881

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

2 gün 1 gece
Ankara
Ankara
Minimum Yaş : -
Maksimum Yolcu : 50
Tur Detayları

Göreceğiniz yerler arasında Ballıca Mağarası, Ferhat İle Şirin Su Kanalı, Hazeranlar Konağı, Yeşilırmak Nehri, Yalı Boyu Evleri, II.Beyazıt Külliyesi, Burma Minareli Camii, Şehzadeler Parkı, Amasya Müzesi, Amasya Kalesi, Kaya Mezarları, Borabay Gölü bulunmaktadır

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

07:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Araç içi ikramlar
 • 1. gün araçta sabah kahvaltısı
 • 1 gece konaklama
 • 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.

Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket, Amasya, Ballıca Mağarası

Saat 07.30’da Tunus Caddesi’nde Dünya Göz Hastanesi önünden Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat ili Pazar ilçesi Ballıca Köyü sınırları içinde bulunan denizden 1085 m yükseklikteki Ballıca Mağarasına varıyoruz. Toplam 8 salondan oluşan sarkıt, dikit, traverten havuzlar ve soğan oluşumlu sarkıtları ile öne çıkan Ballıca Mağara’sının gezilmesinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Amasya’ya geçiyoruz. Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin su Kanallarının görülmesi sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GünAmasya, Borabay Gölü, Ankara

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası turumuza, 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile devam ediyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerini, Cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Cami ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar Döneminden kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Amasya Kalesi, Kaya Mezarlarını da gördükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Buradan Borabay Gölüne hareket ediyoruz. Göl kenarında gezinti ve serbest zaman ardından Ankara’ya hareket ediyoruz.

Harita

Fotoğraflar