0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

ANADOLU’YA YOLCULUK … AMASYA TOKAT SİVAS

0
Fiyat
Kişi başı460₺359₺
Fiyat
Kişi başı460₺359₺
24 Ocak 2021

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

1651

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

2 Gece 2 Gün
Tur Detayları
Yeşilırmak’ın kıyısına kurulmuş bir Anadolu kenti, ırmak boyunca dizelenmiş yalıboyu evleri, hemen üstündeki kral mezarları ve yemyeşil doğanın aksine gri renkli dağlarla çevrili Amasya’yı, Julius Ceasar’ın Sezar’ın meşhur veni vidi vici, yâni “geldim, gördüm, yendim” dediği yer olan Tokat’ı , Yiğidin Harman olduğu, Dev Aşıkların, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel’in şehri Sivas’ı SSC Tur farkıyla tanımaya varmısınız?

Ankara,Amasya,Tokat,Sivas

01.00

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Çevre gezileri
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Güzergah

Day 1GECE YOLCULUĞU

Day 2AMASYA-MUMYA MÜZESİ-BEYAZIT KÜLLİYESİ-ŞEHZADELER PARKI-SAAT KULESİ-HAZERANLAR KONAĞI-YEŞİLIRMAK-FERHAT İLE ŞİRİN- KRAL KAYA MEZARLARI - TOKAT-TOKAT ARKEOLOJİ MÜZESİ-TAŞHAN-ATATÜRK EVİ-MEVLEVİHANE-ÜÇGEN KAHVEHANE-LATİFOĞLU KONAĞI – BALLICA MAĞRASI

Sabah yol üzerinde vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnoğrafya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu evleri , Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Tokat’ı gezmeye başlıyoruz. Anadolu’ da Taş Baskı Yazmacılık denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Tokat’ ta ilk durak noktamız Tokat Kalesi eteklerinde bulunan Tokat Arkeoloji Müzesi oluyor. Anadolu tarihinde yer alan çok önemli eserlerin sergilendiği Arkeoloji müzesinde kronolojik sıralamaya uygun yapılmış düzenlemesiyle modern müzecilik anlayışının esintilerini göreceksiniz. Etnografik eserlerin de sergilendiği müze gezimiz sonrasında Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Taşhan’a ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Taşhan’da alışveriş yapabilir dileyen misafirlerimiz de avlusundaki oturma alanında çay, kahve içebilirler. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Tokat Mevlevihanesine gidiyoruz. Mevlevilik hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve Mevlevihaneyi geziyoruz. Sonrasında hemen yakınlarında bulunan Tarihi Saat Kulesine geçerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Burada Atatürk’ün balkonundan halka seslendiği tarihi üçgen kahvehanede konuklarımıza çaylarımızı içiyoruz. Latif oğlu Konağını Atatürk evini ve Gazi Paşa Osman evini ziyaret edip. Yaşı 3,4 milyon yıl olarak belirlenen Ballıca Mağarası, Dünya’daki benzerlerinin en güzel örneklerinden birisini oluşturmaktadır.Yarı kayalık yüksek bir tepenin yamacındaki mağaraya giriş, kısmen düzeltilmiş ana kaya bloğundan sağlanmaktadır. Aydınlatma, yürüyüş yolları, seyir terasları yapılarak 1996 yılında ziyarete açılan Ballıca Mağarası 10.000 metrekare yüzölçümüne sahiptir. Bugün gezilip görülebilen kısmı 680 m uzunluğu, Türkiye’de hiçbir mağarada bulunmayan “soğan sarkıt” oluşumlarına sahip olması ve mağaranın değişik yerlerinde koloniler halinde yaşayan cüce yarasaların bulunmasıdır. Ballıca mağarası gezimizin ardından Tokat’ta bulunan otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Day 3SİVAS-GÖK MEDRESE-ULU CAMİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-SİVAS KONGRE BİNASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ardından Sivas’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan’a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii ise diğer göreceğimiz yapılar arasındadır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Kale Camii, Buruciye ve Çifte Minareli Medreseler gezilerimizi takiben Sivas Kongre Binası’nı dışardan görüp fotoğrafladıktan sonra unutamayacağınız bir lezzet bizleri bekliyor olacak. “Çerkez in Kahvesi” isimli ülke çapında nam yapmış “odun ateşinde telvesi üstünde muhteşem Türk kahvesinin tadına bakıyoruz. Kahve molamızın ardından Sorgun – Yozgat karayolu üzerinden Ankara’ya doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda alacağımız ikramlarımız ile birlikte Ankara’ya varıyoruz ve bir başka SSC TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Harita

Fotoğraflar