0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Balkanlar Turu

0
Fiyat
Kişi başı2,400₺
Fiyat
Kişi başı2,400₺
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

778

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

Tur Detayları

Ankara’dan otobüsle başlayan 7 gece 8 gündüz süren bu yolculuğumuzda tam 8 ülke 5 başkent 24 şehir ziyaret edeceğiz.  Turumuz boyunca Osmanlı’nın balkanlara bıraktığı kültürel mirasıyla ve Balkanların bize armağanı doğanın bin bir çeşit güzellikleriyle karşı karşıyayız.

Yunanistan (1) (Dedeağaç, İskeçe, Kavala, Selanik) Makedonya (1) (Üsküp, Teteova, Ohrid) – Arnavutluk (1) (Elbasan, Tiran, İşkodra) Karadağ (Budva, Kotor) – Hırvatistan (Dubrovnik) Bosna Herkes(2) (Trebinje, Poçitel, Blagaj, Mostar, Saraybosna) Sırbistan (1) (Novi Sad, Petrovaradin, Karlofça, Belgrad) – Bulgaristan (1) (Sofya, Plovdiv)

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Milli Kütüphane Otobüs ve Metro Durağı Önü

Kalkış Saati

17:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı, 7 akşam yemeği
 • Programda Belirtilen 24 adet panoramik şehir turu
 • Makedon Folklor gösterisi
 • Lustra ve Karastel yaylaları turu
 • Ohrid Gölü tekne turu
 • Tuna & Sava Nehri tekne turu
 • Tüm otel konaklama vergileri
 • Şehir giriş ücretleri
 • Kotor turist vergisi
 • Kapı geçiş ücretleri
 • Programda belirtilen müze giriş ücretleri
 • Yurtdışı seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 ₺)
 • Vize işlem ücreti (125 €)
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Öğle yemekleri
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.

Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

Saat 17:30’da Milli Kütüphane Otobüs (Metro) Durakları önünden hareketle, İstanbul, Silivri, Keşan kara yolunu takip ederek İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 07:00 sularında Dedeağaç’a varmış oluyoruz.

2. Günİpsala, Dedeağaç, Gümülcine, İskece, Kavala ve Selanik

Yolcuğulumuz sırasında verdiğimiz molalarla birlikte İpsala sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Yunanistan’a giriş yapıyoruz. İlk olarak Dedeağaç’ta denize karşı kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı ardından Dedeağaç’ta; Dimitriou Karaoli Caddesi ve Deniz Feneri’ni gördükten sonra Gümilcine yolunu takip ederek Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri olan İskeçe’ye varıyoruz. İskeçe panoramik turumuzda; Plateia Kendriki Meydanı, Saat Kulesi, Hagia Sofia Church (Ayasofya Kilisesi) ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. İskeçe turu sonrasında Kavala’ya hareketimiz başlıyor. Kavala panoramik şehir turumuzda; Bizans Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli, Pargalı İbrahim Paşa Camii (Saint Nicolas Kilisesi ), İmarethane, Su Kemerleri, Kıbrıs Caddesi, Tarihi Belediye Binası gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yaptıktan sonra Selanik’e hareketimiz başlıyor. Selanik’e varışımıza takiben Ulu Önder Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği ve dinlenme için serbest zaman dilimine giriyoruz. Sonrasında panoramik şehir turumuzda; Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

3. GünSelanik, Üsküp, Tetova ve Ohrid

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Vardar Nehrinin iki yakasına kurulan Üsküp‘e hareketimiz başlıyor ve Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Şair Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te panoramik turda göreceğimiz yerler arasında; Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han, Eski Çarşı, Fatih Sultan Mehmet döneminde Vardar Nehri üzerine inşa edilen Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Rahibe Teresa Evi, Üsküp Şehir Kapısı, Davut Paşa Hamamı, Çifte Hamam, Osmanlı Bedesteni, Arasta Camii, Kapan Han bulunuyor. Öğle yemeği için serbest zamanımızı geçirdikten sonra Tetova (Kalkandelen) şehrine hareket ediyoruz. Harabati Baba Bektaşi Tekkesi ve Alaca Camii ziyaretleri ardından Ohrid’e geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için göl kenarında bulunan otelimize ilerliyoruz. Odalarımıza yerleşme ve ardından Makedon Folklor Gösterisi eşliğinde günümüzü sonlandırıyoruz.

4. GünOhrid, Elbasan, Tiran ve İskodra

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası panoramik tur esnasında Ohrid’de; Aya Sofya Kilisesi, Kale, Osmanlı Mahallesi, Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi, Eski Türk Konaklarını ziyaret ediyoruz. Ücrete dahil Ohrid gölü tekne turu ve çarşı gezileri sonrası dünyaca ünlü Ohrid İncisini alacağımız geleneksel atölyelerden birine gidiyoruz. Ardından 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareketimiz başlıyor. Öğle yemeği molası sonrasında Tiran’a varıyoruz. Tiran turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanını geziyoruz. Ardından Arnavutluk’taki son durağımız olan Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik şehir turu sonrası konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

5. Günİşkodra, Budva, Kotor, Dubrovnik ve Trebinje

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Karadağ’a geçiyoruz. Bar ve Petrovac üzerinden son yıllarda Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor’a doğru hareketimiz başlıyor. Yol güzergahımızda bakir bir koy üzerinde bulunan Stveti Stefan Adasını panoramik olarak tepeden seyir ve fotoğraf çekimi için kısa bir mola veriyoruz. Ardından Adriyatik sahillerindeki manzaralı yollar eşliğinde Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varıyoruz. Kotor’da; Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri, Tarihi Saat Kulesi gezileri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra manzarası ile bizleri büyüleyecek keyifli bir yolculuk ardından Hırvatistan’a geçiyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varıyoruz. Dubrovnik şehrindeki turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Azis Sahour Kliesesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Avrupa’nın halen aktif olan en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Franciscan Katedrali ve Rector Sarayı gezileri sonrasında Trebinje’ye hareket ediyoruz. Trebinje’deki otelimizde akşam yemeği ve odalarımıza yerleşme sonrasında günümüzü tamamlıyoruz.

6. GünTrebinje, Poçiteli, Blagai, Mostar ve Saraybosna

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızdaki eski Osmanlı Köyü Poçitel’i ziyaret ediyoruz. Sonrasında Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagay’ı geziyoruz. Ardından Mostar’a geçiyoruz. Mostar şehrinde tarihi Mostar Köprüsü, Tarihi köşk, Mehmet Bey Camisi‘nden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camisi‘ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Saraybosna’ya hareketimiz başlıyor. Öğle yemeği molası sonrasında yol boyunca muhteşem doğasıyla ünlü Neretva Nehri’ni takip ederek Saraybosna’ya varıyoruz. Şehir turumuzda; Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının Oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi, Kütüphane, Saat kulesi, Katolik Katedrali, Fatih Sultan Mehmet’e hediye Edilen Hünkar (Fatihova) Camisi, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Şehrin Koruyucusu Sönmeyen Ateş, Pazar Yeri Şehitliği, Osmanlı Kalesi ve Beyaz Tabyanın panoramik olarak görülmesi sonrasında Bosna’nın kurucusu Aliye İzzet Begoviç Anıt Mezarı ve Kovaçi Şehitliği’nin gezilmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

7. GünSaraybosna, Novisad, Petrovaradin, Karlofça ve Belgrad

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sırbistan’ın Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Burada ilk durağımız Petro Varadin Kalesi oluyor. Kısa bir yürüyüş ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını izliyoruz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket ediyoruz ve öğle yemeği için kısa bir serbest zaman sonrasında Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Ardından 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutan Karlofça (Sremski Karlovci) kasabasına hareketimiz başlıyor. Karlofça’da; Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi; Karlofça anlaşmasının imzalandığı tepedeki Barış Şapeli göreceğimiz önemli eserlerdendir. Verilecek kısa molada Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Turumuz sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Kısa yolcuğumuz sonrasında Belgrad’a varıyoruz. Tuna ve Sava Nehri’nde tekne turu sonrasında otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama ile günümüzü noktalıyoruz.

8. GünBelgrad ve Sofya

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Belgrad‘ta Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı (İstanbul Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Kapısı, Askeri Müze), Şehit Damat Ali Paşa Türbesini geziyoruz. Bayraklı Camii ve Meryem Ana Gül Kilisesini ziyaretin ardından Sava Katedrali’ni görüyoruz ve Sofya‘ya hareketimiz başlıyor. Öğle yemeği molası sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Sofya’ya varıyoruz. Ardından otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama ile gecemizi Sofya’da tamamlıyoruz..

9. GünSofya, Plovdiv ve İstanbul

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya‘da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi’ni gördükten sonra Plovdiv (Filibe)’e hareket ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz mola sonrasında Plovdiv’e varıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Antik Stadyum, Drama Tiyatro ve Eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Ardından Türkiye’ye hareketimiz başlıyor. Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye girişimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free shop’ta vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımıza takiben gerekli molalar sonrası sabah saatlerinde karşın Ankara’ya varıp turumuzu tamamlıyoruz.

Harita
1. Gün Rotası için tıklayınız.
2. Gün Rotası için tıklayınız.
3. Gün Rotası için tıklayınız.
4. Gün Rotası için tıklayınız.
5. Gün Rotası için tıklayınız.
6. Gün Rotası için tıklayınız.
7. Gün Rotası için tıklayınız.
8. Gün Rotası için tıklayınız.
9. Gün Rotası için tıklayınız.
Fotoğraflar