0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Bursa, İznik, Mudanya, Siye, Trilye Turu

0
Fiyat
Kişi başı325₺
Fiyat
Kişi başı325₺
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

812

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

2 gün 1 gece
Tur Detayları

Bu tur kapsamında ülkemizin her türlü çeşitliliklerini barındıran en ücra sokağından, köşesinden kültür akan Bursa’mızı doyasıya gezme şansı elde edeceksiniz.

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

00:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Seyahat esnasında sıcak ve soğuk ikramlar
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

00:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No :81
00:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
00:40 Söğütözü Armada Önü
00:45 Odtü Köprüsü Altı
00:50 Bilkent Köprüsü Altı
00:55 Ümitköy Köprüsü Altı
01:00 Koru Sitesi Migros Karşısı
01:05 Yaşamkent Bp Benzinlik önü

2. GünCumalıkızık Köy Kahvaltısı, Mudanya, Siye, Rum Kasabası Trilye(Zeytinbağı)

Ankara’da belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde hareketle konuklarımız için verdiğimiz molalar sonrasında Uludağ’ın eteklerinde size tarihte bir yolculuk yaptıracak olan Cumalıkızık Köyüne varıyoruz, Osmanlı kırsal mimarisinin en görkemli köy yerleşimlerinden biri olarak günümüze kadar gelmeyi başaran; tarihi, doğal ve kültürel değerleriyle UNESCO dünya tarihi mirası listesine alınan Cumalıkızık Köyü’nün zemini taş döşeli sokaklarından keyifle yürürken tarihi dokuyu içinize hapsedeceğiniz Eski Çoban Evi, Konuk Evi, Eski Muhtarlık, Sanat Evi ve Etnogrofya Müzesinin gezilmesinin ardından Mudanya’ya geçiyoruz. Türk Kurtuluş Savaşının sonunda imzalanan Mudanya Mütareke’sinin yapıldığı yer olarak tarihe geçen Mudanya Mütareke Evi ve Müzesi, Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Osmanlı konakları Bizans dönemi izleri taşıyan Kum Kaya Kilisesini görüp fotoğrafladıktan sonra iskeleye inip, Çınarlı Kahve’de çay molası sonrası Mudanya’nın eşsiz manzaralı yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Siye üzerinden eski bir Rum yerleşimi olan Trilye’ye hareket ediyoruz. Eski bir Rum kasabası, Fatih Cami duvarlarına tarihte ilk kez resim yapılan Kemerli Kilise, Ruhban okulu ve eski taş evlerin görülmesinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Ardından konaklayacağımız Tiara Termal Hotel’e hareket ediyoruz ve akşam yemeği ile günü tamamlıyoruz.

3. GünBursa, Uludağ Çınar, Orhangazi, Osmangazi, Yeşil Camii, Ulu Cami, İznik Gölü, Çini Fırınları, Dönüş Yolculuğu

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından Uludağ yolundaki tarihi Çınaraltı’nda çay içme şansını elde ediyoruz. Osmanlı Devleti’nin Kurucusu Osman Bey ile 2. Sultanı Orhan Bey türbeleri ziyaretinin ardından Bursa’nın harika manzarasıyla baş başa kalıyoruz. Türkiye’nin en güzel kıymetli yapılarından Yeşil Camii, Türk mezar anıtlarından en önemlilerinden biri ve Bursa’nın simgesi olmuş Yeşil Türbe ve Ulu Camii gezisinden sonra Türkiye’nin tek ipek Çarşısı olan Tarihi Kapalı Çarşı Kozahan’da serbest zamanda alışveriş yapıp İznik’e hareket ediyoruz. İlk durağımız İznik Gölü etrafında kısa yürüyüş ve fotoğraf çekiminin ardından MS 400’de yapılan Ayasofya Müzesi, Osmanlı Mimarisinin önemli yapılarından biri olan Yeşil (çinili) Camii, İznik Çini (Nilüfer Hatun İmareti) Müzesi gezileri, Çini fırınlarında yapım aşamalarını izleyip bilgi aldıktan sonra Roma dönemi kalıntıları ve şehir surlarının doğusunda Lefke kapılarının görülmesinin ardından gezimizi yavaş yavaş noktalıyor ve yaklaşık olarak akşam 22.30 sularında Ankara’ya ulaşıyoruz.

Harita

Fotoğraflar
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.