0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Çanakkale Turu

0
Fiyat
Kişi başı400₺
Fiyat
Kişi başı400₺
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Full Name*
Email Address*
Talebiniz*
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

6102
2 gün 1 gece
Ankara
Ankara
Minimum Yaş : -
Maksimum Yolcu : 50
Tur Detayları

Bu tur sayesinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nın ve çok sayıda şehitlik, anıt ve mezarlıkların bulunduğu, birçok eski uygarlığa ev sahipliği yapmış şehrimiz Çanakkale’yi ziyaret etme imkânı bulacaksınız. Göreceğiniz yerler arasında Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Morto Koyu, Alçıtepe Köyü, Kanlı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, Kabatepe, Eceabat, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Aynalı Çarşı, Truva Antik Kenti, Assos Antik Kenti, Akçay, Edremit bulunmaktadır.

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

21:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Araç içi ikramlar
 • 1. gün restaurantta kahvaltı
 • 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği
 • Feribot geçiş ücretleri
 • 1 gece Çanakkale'de konaklama
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.

Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

Saat 21.30’da Tunus Caddesi’nde Dünya Göz Hastanesi önünde buluşulacaktır.

2. GünÇanakkale, Gelibolu, Şehitlikler

Sabah saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Restaurantta alacağımız kahvaltı sonrasında feribot ile Gelibolu Tarihi Milli Parkı’na geçiyoruz. İlk olarak Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Morto Koyu gezilerimizi takiben Alçıtepe Köyünde öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrasında Kanlı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, Kabatepe ve Eceabatın gezilmesinin ardından feribot ile Çanakkale merkeze geçiyoruz. Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında akşam yemeği servisi ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

3. GünTruva ve Assos Antik Kentleri, Akçay, Ankara

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Truva Antik Kentine doğru yola çıkıyoruz. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde tahta atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Buradan Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Akrapol gezisinden sonra Assos limanını görüyoruz. Ardından Akçay’a hareket ediyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. Sarı Kız Anıtı ve sahilin görülmesinden sonra Edremit’te zeytin alışverişi için serbest zamanımız oluyor. Daha sonra Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

Harita
Fotoğraflar
şu an 9 gezgin bu tur ile ilgileniyor!