0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Doğu Anadolu Turu

0
Fiyat
Kişi başı1,345₺
Fiyat
Kişi başı1,345₺
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Full Name*
Email Address*
Talebiniz*
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

747

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

8 gün 7 gece
Ankara
Ankara
Minimum Yaş : 6+
Maksimum Yolcu : 50
Tur Detayları

Violet Turizmle çıkacağınız bu yolculukta Doğu Anadolu’nun en güzide şehirlerini rehberlerimiz eşliğinde gezme fırsatı bulacaksınız.

Tur kapsamında Erzincan, Çağlayan Şelalesi, Erzurum, Sarıkamış Şehirliği, Kars Ani Harabeleri, Iğdır, Doğu Beyazıt, Muradiye Şelalesi, Van,  Hoşap, Van Gölü, Akdamar Adası, Tatvan, Bitlis, Muş, Solhan, Bingöl, Elazığ, Malatya,  Nemrut Dağı Krater Gölü ve İshak Paşa Sarayı gezilecek yerler arasında.

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

22:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca otellerde konaklama
 • 1. gün köy kahvaltısı
 • 6 sabah kahvaltısı, 6 akşam yemeği
 • Akdamar Adası tekne turu
 • Nemrut transfer ücreti
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otellerde alınan ekstra içecekler
 • Dönüş günü yemekleri
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.

Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

Saat 22.30’da Tunus Caddesi’nde Dünya Göz Hastanesi önünde buluşulacaktır.

2. GünErzincan, Çağlayan Şelalesi, Tercan ve Erzurum

Gerekli molalarımız sonrasında sabah saatlerinde Erzincan’a varış. Çağlayan Şelalesi kenarında köy kahvaltımızın alınması sonrasında Mamahatun Kervansarayı ve Türbesi’nin görülmesi sonrası Dadaşlar diyarı Erzurum’a hareket. Erzurumda; Kongre Binası, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii’nin görülmesi ardından Rüstem Paşa Bedesteni Taşhan’da oltu taşı mamullerinden alış veriş için verilecek serbest zaman sonrası Palandöken’e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GünUzungöl, Lustra ve Karastel Yaylası, Rize, Çayeli ve Hopa

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e vardığımızda Minibüslerle Lustra ve Garester Yaylaları turumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte önce Lustra sonra Garaster Yaylası’na ulaşıyoruz. 2400m rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanık oluyoruz. Uzungöl’ü en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, geri dönüşe geçiyoruz. Öğle yemeği molası sonrası göl kenarında yürüyüş için serbest zaman. Kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan Hapsiyaş Köprüsü’nde fotoğraf molası sonrası Rize’ye hareket. Yol güzergahında Çay Fabrikasında çayın işlenişinin tanıtımı ve alışveriş imkânı. Yöreye özgü dokuma çeşidi olan Rize Bezi (feretiko) atölyesine uğrayıp hem bilgi alıp hem de alış ve veriş yapma imkânı ve Çayeli üzerinden Hopa’daki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GünTam Gün Batum Turu ve Ayder Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Batum gezimiz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından Batum’a geçiş. Batum turumuzda; Batum Limanı, Batum Botanik Parkı (Batumski Botaniçiski Sad) ve panoramik şehir merkezinin görülmesi sonrası yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Avrupa Meydanı, mitolojik serüvenlere konu olan Altın Post Anıtı, Tiyatro Meydanı ve Piazza Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası tekrar Sarp Sınır Kapısı’na hareket.Türkiye’ye giriş işlemleri ardından Ayder Yaylasındaki otelimize varış. Akşam yemeğimi ve konaklama yayla otelimizde.

5. GünÇamlıhemşin, Çinçiva, Zilkale, Palovit Şelalesi, Fırtına Deresi ve Çayeli

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kalegon mevkiinden yürüyerek yapacağımız gezintimiz esnasında kartpostallarda sıkça gördüğümüz Gelin Tülü Şelalesi’ni de fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından Rize’nin şirin ilçesi Çamlıhemşin’e hareket. Burada bizi bekleyen araçlarımızla bir tarafta yeşilin bin bir tonunu görebileceğimiz bir tarafta da fırtına deresi manzarası eşliğinde Çinçiva olarak da bilinen Şenyuva köyüne varıyoruz. Tarihi Köprüyü gördükten sonra Zilkale’ye doğru devam ediyoruz. Sarp bir kaya üzerine inşa edilmiş tarihi Zilkale’yi ziyaret ettikten sonra Palovit Şelalesi’ne geçiyoruz. Muhtesem anılarla tekrar Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Fırtına deresi kenarındaki restoranımızda yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GünSürmene, Trabzon Şehir Turu, Akçaabat, Vakfıkebir ve Fatsa

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Trabzon’a doğru hareket. Yol güzergahımız da bulunan bıçak yapımı ile ünlü Sürmene’deki atölyemizde alacağımız bilgi ve alışveriş sonrası Trabzon’a varış. Trabzon’da ilk durağımız Atatürk’ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı ve daha sonra müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Sonrasında dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazzaziye gümüş işçiliğinin tanıtılması sonrası günümüzde cami olarak kullanılan Ayasofya Kilisesi ve müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi köftesi ile meşhur Akçaabat’da alıyoruz. Yemek sonrası ekmeği ve süt ürünleri ile meşhur Vakfıkebir’de vereceğimiz alışveriş molası sonrası Fatsa’ya hareket. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GünSamsun, Amasya, Çorum ve Ankara

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ordu’nun meşhur fındık ve mamulleri için alışveriş imkânı ardından Samsun’a hareket. Kurtuluş Mücadelesinin simgesi Samsun’a varış. İlk olarak Bandırma Vapuru ‘nu görüyoruz. Ardından Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı Mantika Palas’da açılan Gazi Müzesi ziyaretlerini de yaptıktan öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Şehzadeler Diyarı ve açık hava müzesi niteliğindeki Amasya’ya hareket. Amasya’ya varışımız sonrası Çakallar Tepesine çıkarak tüm şehri tek bir noktadan görme imkânımız olacaktır. Ardından II. Bayezid Külliyesi, Amasya şehir minyatürü ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği günümüzde ise müze olarak kullanılan Bimarhane, diğer adıyla Darüşşifa ziyaretleri sonrası, Yeşilırmak kenarına kurulu tarihi Yalıboyu Amasya Evlerini de görüyoruz. Daha sonra Ankara’ya hareket. Yol üzerinde Ferhat’ın Şirin için deldiği dağları görüp, Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molası ve gerekli molalarımız ile birlikte gece saatlerinde Ankara’ya varış.

8. GünDönüş

buraya içerik gelecek

Harita
Fotoğraflar