0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Edirne ve Kırklareli Turu

0
Fiyat
Kişi başı399₺
Fiyat
Kişi başı399₺
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

840

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

2 gün 1 gece
Tur Detayları

Bu tur sayesinde ülkemizin nadide bölgelerinden Trakya’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerini gezmiş olacağız. Turumuz Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış tarihi yapısıyla büyüleyen Edirne’yi, doğal güzellikleriyle nam salmış İğneada’yı, Trakya’nın gözdesi Kırklareli’yi ve ilçelerini görme şansını bizlere sunuyor. Sizlere hafta sonununuzda birbirinden güzel manzaralar eşliğinde, tarihi ve doğal yapısıyla Trakya’yı ziyaret etmenizi teklif ediyoruz.

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

23:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Seyahat esnasında sıcak ve soğuk ikramlar
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

23:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No :81
23:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:10 Söğütözü Armada Önü
23:15 ODTÜ Köprüsü Altı
23:20 Bilkent Köprüsü Altı
23:25 Ümitköy Köprüsü Altı
23:30 Koru Sitesi Migros Karşısı
23:35 Yaşamkent Bp Benzinlik
23:40 Eryaman Optimum önünde buluşulacaktır.

2. GünEdirne, Mimar Sinan Eserleri, Selimiye Camii, Tabyalar, Sarayiçi, II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan Anıtı, Karaağaç, Meriç Nehri Köprüsü, Kırkpınar

Yolculuğumuz esnasında çeşitli molalar verdikten sonra Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış Edirne’ye varıyoruz. Karaağaç’a varıp restoranımızda serpme köy kahvaltısı servisinden sonra Mimar Sinan‘ın “ustalık eserimdir” dediği ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Selimiye Camiisi, Üç Şerefeli Camii ve Eski Camii gezilerimiz başlıyor. Ardından Edirne’nin merkezi olan Saraçlar Caddesinde serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zaman bitiminde Tabyalar, Balkan Savaş Müzesi, Saray içi, Fatih ve Saray Köprüleri, tarihi Kırkpınar yağlı güreş alanı, Babüssade ve kasırların gezilerini gerçekleştiriyoruz. 16 yüzyılda su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan anlaşması ile vatanımıza katılan Karaağaç köyünde Lozan Anıtı, tarihi Tren İstasyonu ve Tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Meriç Nehrinin bize sunduğu harika gün batımı manzarası eşliğinde çay molası veriyoruz. Ardından konaklayacağımız Royal Bilgiç Hotel’e doğru hareketimiz başlıyor ve akşam yemeği servisimiz ile günü noktalıyoruz.

3. Günİğneada, Limanköy, Longoz Subasan Ormanları, Mert ve Erikli Gölleri, Demirköy, Pınarhisar Kalesi, Düpnisa Mağarası, Kıyıköy

Oteldeki kahvaltı servisimizin ardından günün ilk rotası Kırklareli Pınarhisar ilçesine doğru hareket ediyoruz. Pınarhisar Kalesi’nin muhteşem manzarasında fotoğraf molası ardından, Demirköy’e hareketimiz başlıyor ve Demirköy’deki ilk durağımız olan arasından nehir geçen Düpnisa Mağarısının muhteşem güzelliğiyle ile baş başa kalıyoruz sonrasında yöresel ürünler alışverişi ve çay molası gerçekleştiriyoruz. Mola’nın ardından Trakya’nın doğa ile iç içe geçmiş kasabası İğneada’ya hareket ediyoruz. Erikli ve Mert göllerini içerisinde barındıran, Longoz (Subatan ormanı) gezisi sonrasında, İğneada’da sahilde yürüyüş ve Limanköy manzarasında fotoğraf çekmek için serbest vakit geçiriyoruz. Vize’ye bağlı Kıyıköy’e vardıktan sonra göz alıcı manzara eşliğinde sahil şeridinde yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Cenevizlilerden kalma kale’ye ve tarihi evlere uğradıktan sonra, Ankara’ya doğru hareketimiz başlıyor.

Harita

Fotoğraflar
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.