0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Güneydoğu Anadolu Turu

0
Fiyat
Kişi başı1,289₺
Fiyat
Kişi başı1,289₺
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Full Name*
Email Address*
Talebiniz*
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

712

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

6 gün 5 gece
Ankara
Ankara
Minimum Yaş : -
Maksimum Yolcu : 50
Tur Detayları

Bu tur kapsamında Güneydoğu Anadolu’nun  birçok güzel şehrini ziyaret etmiş olacaksınız. Göreceğiniz yerler arasında; Kahramanmaraş, Kahta, Adıyaman, Nemrut Dağı, Atatürk barajı, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mardin, Deyrulzafarân Manastırı, Viranşehir, Harran, Urfa, Gaziantep, Halfeti, Birecik, Mozaik Müzesi bulunmaktadır.

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

22:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca otellerde konaklama
 • 1. gün yöresel sabah kahvaltısı
 • 4 kahvaltı, 4 akşam yemeği
 • Halfeti tekne turu
 • Nemrut Dağı transfer ücreti
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otellerde alınan ekstra içecekler
 • Urfa'da sıra gecesi
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.

Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

Saat 22.30’da Tunus Caddesi’nde Dünya Göz Hastanesi önünde buluşulacaktır.

2. GünKahramanmaraş, Kahta, Nemrut Dağı, Adıyaman

Sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a varacağız. Yöresel kahvaltı sonrasında Kahramanmaraş Kalesi, Taş Medrese, Taşhan ve Kahramanmaraş Milli Mücadele Müzesi gezileri ardından Kahta’ya hareket edeceğiz. Minibüslerle Unesco dünya miras listesinde yer alan Nemrut Dağına doğru yola çıkacağız. Sırası ile Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemeia ören yerini (Eski Kale) gezeceğiz. Ünlü Kommagene Kralının Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüsü ve devasa heykellerini göreceğiz. Gün batımını izledikten sonra Adıyaman’daki otelimize gitmek üzere yola çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GünAtatürk Barajı, Diyarbakır, Batman, Hasankeyf, Midyat

Sabah kahvaltı sonrası Fırat nehri üzerinde bulunan Atatürk Barajı’nın ziyaret edip sonrasında Siverek üzerinden Diyarbakır’a varacağız. Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman sonrasında Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır burçlarından en eskisi olan Keçi burcunun görülmesi sonrası Ongözlü köprü ve çok özel Gazi Köşkü’nü de gezdikten sonra Batman üzerinden Ilısu barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e hareket edeceğiz. Gezimize Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik) , Artuklu döneminde var olan eski darphane ve mağara evlerini gördükten Midyat’a doğru hareket edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. GünMidyat, Mardin, Viranşehir, Urfa

Sabah kahvaltı sonrası Midyat Konuk Evini gördükten sonra telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği Gümüşçüler Çarşısında alışveriş molası veriyoruz. Tarihi Midyat Evlerini de gördükten sonra Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda yer alan 5. yüzyılda inşa edilen Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin’e varış. Mardin’de; Ulu Cami, Kasımiye Medresesi, Mardin PTT Binası gezileri sonrası Eski Mardin sokaklarında (Abbara) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Daha sonra Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri Urfa’ya otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek SIRA GECESİ programına katılıyoruz.

5. GünUrfa, Harran, Birecik, Halfeti, Gaziantep

Sabah kahvaltı sonrası Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de islamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Cami, avlusunda yer alan, Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ardından tekrar Urfa’ya dönüyoruz. Urfa gezimizde; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz.İbrahim makamı ziyareti sonrası tarihi gümrük han da vereceğimiz alışveriş molası sonrası Urfa Müzesini de gezip Birecik’e hareket edeceğiz. Birecik’te; Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesi sonrası Halfeti’ye geçiyoruz. Birecik baraj gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Daha sonra Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GünGaziantep, Adana, Ankara

Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından kale çevresinde yer alan eski Antep evlerini de görüp tarihi Bakıcılar Çarşısında alışveriş için vereceğimiz mola sonrası Adana üzerinden Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli molalar sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

Harita
Fotoğraflar