0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

İstanbul Kültür Hafta Sonu Turu

0
Fiyat
Kişi başı390₺
Fiyat
Kişi başı390₺
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Full Name*
Email Address*
Talebiniz*
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

1264

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

2 gün 1 gece
Tur Detayları

Bu tur kapsamında ülkemizin her türlü çeşitliliğini barından, Dünya’ya hükmetmiş medeniyetlerin başkentliğini yapmış, sayısız anısı, hikayesi olan belki de dünyanın en özel şehirlerinden biri olan İstanbul’un kültürel özelliklerinin öne çıktığı bir hafta sonu vaadediyoruz.

Kalkış ve Dönüş Yeri

Ankara, Tunus Caddesi (Google Haritası)

Kalkış Saati

23:59

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Seyahat esnasında sıcak ve soğuk ikramlar
 • Seyahat sigorta paketi
 • Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
Tur Programı

1. GünBuluşma ve Hareket

23:59 Kızılay Atatürk Bulvarı No:81
00:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
00:10 Söğütözü Armada Önü
00:15 Odtü Köprüsü Altı
00:20 Bilkent Köprüsü Altı
00:25 Ümitköy Köprüsü Altı
00:30 Koru Sitesi Migros Karşısı
00:35 Yaşamkent Bp Benzinlik
00:40 Eryaman Optimum önünden hareket edilecektir.

2. Günİstanbul, Emirgan, Ortaköy, Dolmabahçe Sarayı, Deniz Müzesi, Tünel, Galata Kulesi, İstiklal Caddesi, Taksim, Beyoğlu, Bankalar Caddesi

İstanbul’a doğru ilerlerken güzergahımız üzerindeki belirlediğimiz yerlerde verdiğimiz molalarla birlikte keyifli ve konforlu bir yolculuk süreci geçiriyoruz. İstanbul’a vardıktan sonra Emirgan’da Boğaz’ın etkileyici manzarası eşliğinde yapacağımız kahvaltının ardından yüzyıllara tanıklık etmiş Dolmabahçe Sarayını ve Osmanlı Döneminden günümüze kadar korunmuş olan gemilerin sergilendiği Deniz Müzesini geziyoruz. Dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tarihi Füniküler (Tünel) ile Şişhane Meydanı’na çıkıyor, İstiklal Caddesi boyunca yürüyüp Taksim Meydanı’na ulaşıyoruz. Tarihi Galata Kulesi’nden eşsiz İstanbul manzarasını izledikten sonra Beyooğlu sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştirirken, Neoklasik, Art Deco, Art Nevou sanat akımlarının her karışını süslediği ve büyüsüyle etkisi altına aldığı Bankalar Caddesi’ne ulaşıyoruz. Burada Kamondo merdivenlerini ve Tarihi Osmanlı Bankası yapısını görüyoruz. Bu keyifli ve kültürel gezimizin sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimiz Ramada Encore Bayrampaşa’ya geçiyoruz.

3. GünKariye Müzesi, Eyüp Sultan, Piyer Loti, Beşiktaş, Kız Kulesi, Kadıköy, Moda, Dönüş Yolculuğu

Güne lezzetli bir kahvaltıyla başladıktan sonra otelimizden ayrılıp turumuza devam ediyoruz. Öncelikle, birçok tarihi ve dini eserleri, motifleri, birbirinden seçkin kültürel figürleri içerisinde barındıran Kariye Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Kariye Müzesi’nde freskleri ve altın mozaikleri inceledikten sonra Piyer Loti Tepesi’ne çıkıp Haliç’in eşsiz manzarasını seyrederken kahve molası veriyoruz. Beşiktaş İskelesiden Kadıköy vapuruna binip Boğaz’ı seyrederek Kadıköy’e gidiyoruz. Kadıköy’de, 150 küsür yaşlarındaki, meşhur Boğa Heykeli’ni görerek, heykelin ilginç hikayesine tanıklık ediyoruz. Daha sonra mimarisi ile içinizi ısıtacak Süreyya Operası’nı ve nostaljik Moda Tramvayı’nı görüyoruz. İstanbul’da yaptığımız keyifli gezinin son bulmasının ardından yola çıkıp, gerekli ihtiyaç molalarıyla birlikte Ankara’ya doğru yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.

Harita

Fotoğraflar
Genel Şartlar ve Bilgilendirme

Tur araçları turlara katılan kişi sayısına göre değişebilmektedir. Kayıt yaptıran kişi sayısı 15-18 arasında ise minibüs (Crafter, Sprinter), 19-30 arasında ise midibüs (Sultan, Turkuaz, Nova, Prestige, Harmony), 30’dan fazla ise lüks otobüslerle (Tourismo, Neoplan, Fortuna, Safir) yolculuk yapılacaktır.

Turlarımız için belirlenen minimum katılım sayısı 15’tir. Bu sayıya ulaşılamaması durumunda konaklamalı turlarda iki gün, günübirlik turlarda ise bir gün önceden sizlere haber veriyoruz.

Violet Turizm, turların kesin kayıt tarihlerine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda otellerden hareket saatleri hava koşullarına göre rehberler tarafından belirlenecektir. Gerekli görüldüğü taktirde, kalite standartları ve tur programı korunmak kaydıyla otellerin isimlerinde ve tur güzergahlarında değişiklikler yapılabilir. Herhangi bir sebeple devlet kurumları tarafından yasaklanan geziler ve turların yapılamamasından Violet Turizm sorumlu değildir.