0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 312 418 47 01 info@violetturizm.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Soy İsim*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Tadı Damağında Karadeniz Yaylaları Ve Batum Turu

0
Fiyat
Kişi başı640₺545₺
Fiyat
Kişi başı640₺545₺
22 Mayıs 2022

Rezervasyon yap

İstek listeme ekle

Adding item to wishlist requires an account

2144

Bizi neden seçmelisiniz?

 • En iyi fiyat seçenekleri
 • Bize istediğiniz zaman erişebilirsiniz
 • Özenle organize edilen turlar
 • Bizimle daima güvendesiniz

Sorunuz mu var?

Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz size yardımcı olacaktır.

0 312 418 47 01

info@violetturizm.com

3 Gece 4 Gün
Karadenizi Anlamak İçin Havasını Soluyup, Suyundan İçmek Gerekir. Fıkralar Anlatılmaz Yaşanılır Karadenizde, Sizleri de Karadenizin Eşsiz Güzelliğindeki Yaylalara Davet Ediyoruz. Aynı Zamanda Batum’u Keşfedip Tekne Turu Yapıp Batum Sahilinde Yüzmek İçin Fırsat Bu Fırsat Diyoruz…

 

2 Gece Yarım Pansiyon Ayder Konaklaması
Batum’da Yarım Gün Yüzme Molası
Batum Tekne Turu
Sevdaluk ince maraz
Yürek yakar can almaz
H ayden Karadeniz’e
Dünya Kimseye Kalmaz
Tur Detayları

Ankara,Hopa Boztepe,Ankara

19.00

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 2 Akşam Yemeği
 • Tüm Çevre gezileri
 • Batum Gezisi
 • Milli Park Girişleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Violet Turizm Refakat Hizmeti
 • Otobüs içi ikramları
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde alınan içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Eksta belirtilen tüm organizasyonlar
 • Tüm özel harcamalar
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Güzergah

Day 1Ankara-Hopa-Sarp-Batum-Gonio Köprüsü-Çoruh Nehri-Orta Camii-Medea Heykeli-Meryemana Katedrali-Piazza Meydanı-Poseidon Heykeli-Tiyatro Meydanı-Alfabe Kulesi-Ali Ve Nino-Batum Tekne Turu-Batum’da Yüzme Molası

Siz Değerli Misafirlerimizle buluşmamızın ardından gerekli molalar ile yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Hopa’da kahvaltımızı aldıktan sonra Sarp sınır kapısına geçip gümrük işlemlerimizi hallettikten sonra Batum’daki gezimize başlıyoruz. Batum’da ilk olarak Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, Avrupa Meydan’ında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait St. Nicholas Kilisesini geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşaa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını görüp bilgiler aldıktan sonra dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp fotoğraflıyoruz. Batum sahilinde yorgunluğunuzu atmanız için yüzme zamanııı. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda Tekne Turu ve su aktivitelerine katılabilirsiziniz(Extra). Yarım günlük deniz sefası sonrasında toplanma yeri ve saatinde aracımıza binip Türkiye’ye geçiş yapıyoruz. Konaklama için otelimize geçiyoruz.

Day 2Ayder Yaylası-Gelintülü Şelalesi-Horon Düzü-Çamlıhemşin-Fırtına Deresi-Fırtına Vadisi-Çat Vadisi-Zilkale-Sal Yaylası-Pokut Yaylası-Huser Yaylası

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içindeki Ayder’in muhteşem havası ve doğası ile güne başlayıp tam gün Ayder’de gezme imkanı sunuyoruz. Dileyen konuklarımız için farklı seçenekler mevcuttur. Turlarımızı tamamladıktan sonra Ayder’de gece Karadeniz eğlencesine katılıp otelimize geçiyoruz.

1-) Alternatif: Zilkale Palovit Şelalesi Turu; Minibüslerle Çat Vadisinde yapılan yolculuk esnasında tarihi yayla evlerini görüp fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Pek çok dizi, film ve klipin çekildiği yer olması ayrıca popüler olmasını sağlamıştır. Tarihi köprüleri görerek fotoğraflar çekiyoruz. Ardından Şenyuva Köyünün eşsiz manzarasını fotoğraflıyoruz. Çat vadisini orta yerinde kartal yuvası görünümdeki ortaçağ kalesi Zilkaleyi geziyoruz. Yeşilliklerin içinde vazgeçilmez bir manzara sunmaktadır. Daha sonra farklı ağaç türleri arasındaki yolculuktan sonra Karadeniz bölgesinin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesinde mola veriyoruz. Şelalenin sesiyle ruhumuzu dinlendirip serinlemek isteyenlerin 20 metre yaklaşması yeterli olacaktır. Daha sonra minibüslerimize binip Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Bu taşıma hizmetini ŞAMATA TUR ile gerçekleştiriyoruz. Ortalama gezi süresi İki buçuk saattir. (extra45TL)

2.Alternatif: Zilkale-Sal Yaylası-Pokut Yaylası-Huser Yaylası Turu:Sabah saatlerinde minibüslere binerek ilk başta Çat vadisinden yolculukla Şenyuva Köyü’ne geçip tarihi köprülerde fotoğraflar çekiyoruz. Ardından başka yerde göremeyeceğiniz bitki türleri arasından yolculukla Karadenizin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit şelalesinde serbest zaman verip uçuş için hazırlanıyoruz. İlk olarak 2070mrakımda bulunan Sal yaylasına varıyoruz. Burada yayla evlerinin arasında gezintiler yapıp fotoğrafladıktan sonra Pokut Yaylasına varıyoruz. Manzaraya karşı salıncakta çekilen fotoğraflar pokuta aittir. Burada rüya alemine dalıp öğlen yemeğimizi de aldıktan sonra 2400m rakıma sahip Huser yaylasına geçiyoruz. Eşsiz Gün batımını bulut denizi manzarasını izledikten sonra Ayder Yaylasına iniyoruz. Gece eğlencesine katıldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Bu taşıma hizmetini ŞAMATA TUR ile gerçekleştiriyoruz. Ortalama gezi süresi 1 tam gündür. (extra 100TL)
3-) Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 75 TL’dir. (Ekstra)
4-) Alternatif: Karadeniz’in yükselen trendi ZİPLİNE; Fırtına deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ 20 TL 🙂

Day 3Pazar-Rize-Of-Çaykara-Uzungöl-Sürmene-Trabzon-Ayasofya-Vakfıkebir-Giresun-Giresun Kalesi-Ordu-Boztepe-Ankara

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip aracımızla Pazar istikametinden Rize’ye varıyoruz. Rize bezi dokuma atölyesini dolaşıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Of-Çaykara istikametinden 1050 metre rakımdaki Uzungöl’e geçiyoruz. Set sonucu oluşmuş doğal güzellikteki uzungöl’de serbest zamanın ardından Karadeniz’in kendine has lezzeti tadı ve rengini yansıtan ve tadına bakma fırsatı yakalayacağımız Vatan Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından. Sürmene’ye geçip öğlen yemeğimizi alıyoruz. Dövme el bıçağı mağazasını ziyaret edip bilgiler aldıktan sonra Trabzon’a doğru gidiyoruz. Kommenoslar döneminde başkentlik yapmış kentteki Ayasofya Kilisesi’ni görüp bilgiler alıp Vakfıkebir istikametinden Giresun’a geçiyoruz. Giresun kalesini panoramik gördükten sonra Ordu’ya hareket edip Ordu’ya varıyoruz. Ordu Boztepe’ye çıkıp muhteşem karadeniz manzarasını izledikten sonra Boztepe manzarasında akşam yemeğimizi yedikten sonra tadı damağımızda kalacak bu geziyi noktalayıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Sabah saatlerinde bir başka SSC TUR organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Harita

Fotoğraflar